Otevírací doba: PO-PÁ 9:00-17:00

EMAIL: datour@datour.cz

466 413 650

466 413 650

Fakultativní výlety Korfu

Klasický okruh ostrova - celodenní výlet s průvodcem

Z letoviska pojedeme přímo do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Po cestě navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. stol. V Paleokastritse je také možné využít polední přestávku na koupání v moři nebo projížďku loďkou do jeskyň nebo oběd. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních  výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření,  krémů apod. Z Makrades  se vrátíme zpět do letoviska. 

Orientační čas: 8 hod až 18 hod.

Cena: dospělý 34,0 EUR, dítě 17 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia

Aqualand - celodenní výlet do vodního zábavního parku

Aqualand je jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk.

Orientační čas:  9 hod až 18 hod       

Cena:  dospělý 34,0 EUR, dítě  25,0 EUR  

Barbeque v Želví zátoce z Kassiopi - celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)

Kapitán Theo nás na palubě přivítá skleničkou ouza a džusu. Z Kassiopi poplujeme nejdřív směrem na jih podél malebné zátoky Kouloura  a Kalami, kde byla natočena bondovka „Jen pro tvé oči“ a kde často kotví jachty známých osobností. Blízko kostelíčka sv Arsenis  můžeme přímo  z lodi  plavat v průzračném modrozeleném moři. Osvěženi poplujeme na sever k  Želví zátoce, kde zastavíme na koupání a oběd. Pláž je oblázková a přístupná jenom z moře. Grilované kuře, které posádka připraví, se podává s rýží, řeckým salátem, sýrem feta a čerstvým chlebem. Víno a pomerančový džus jsou volně k dispozici celý den.

Orientační čas:  8.30 hod až 16.30 hod.       

Cena:    33,0 EUR, dítě 16,5 EUR

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos - celodenní výlet           

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého  hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.

Orientační čas:     7.30 hod až 20.00 hod      

Cena: dospělý 34,0 EUR, dítě 17,0 EUR

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně – celodenní výlet

 Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos,kde jsou impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi  Paxosem      a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.

Orientační čas:     7.30 hod až 20.00 hod              

Cena: dospělý 34,0 EUR, dítě 17,0 EUR

Albánie, Butrint a Modré oko – celodenní výlet

Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédneme si divadlo, gymnázium, lázně atd. a procházkou vyjdeme na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Vrátíme se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“.

Orientační čas:    7.30 hod až 20.00 hod      

Cena: dospělý    29,0 EUR + 10,0 EUR přístavní poplatek, + fakult. 23,0 EUR výlet do Butrintu  a k „Modrému oku“, oběd v ceně
           dítě 6 – 12 let    14,5 EUR + 10,0 EUR přístavní poplatek,  + fakult. 11,5 EUR výlet do Butrintu a k „Modrému oku“, oběd v ceně

Výlet do města Kerkyra lodí z Kassiopi – polodenní výlet     (pouze z letovisek na severu ostrova)

Z Kassiopi poplujeme podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu (Kerkyra). Okolo ostrova Vidos zajedeme do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budeme mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíme na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu.

Orientační čas: 8.30 hod až 16.30 ranní, 15.30 hod až 21.30 večení

Cena: dospělý 24,0 EUR, dítě 17,0 EUR   

Modrá laguna  - celodenní lodní výlet

Výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Další zastávka s možností koupání bude v malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi. Kde můžete šnorchlovat  a koupat se. Na palubě lodi bude podán oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti).

Orientační čas:      7.30 hod až 20.00 hod             

Cena: dospělý 37,0 EUR, dítě 22,0 EUR s obědem

   

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra - projížďka lodí s proskleným sklem, představení s mořskými lvouny (pouze z letovisek na severu ostrova)

Výlet autobusem do města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat cvičení s mořskými lvouny. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska.

Orientační čas:  15.30 hod až 22 hod    

Cena:  28,0 EUR, dítě 15,0 EUR   

Lodní výlet na ostrov Erikousa (pouze z letovisek na severu ostrova)

Z letoviska Sidari poplujeme k ostrovu Erikousa, zapomenutému civilizací, který leží naproti Sidari, na severozápadě ostrova Korfu. Tento ostrůvek se svým členitým pobřežím, sráznými skalami, písečnými plážemi a průzračnou vodou, plnou mořského života, patří k nejkrásnějším místům celého Středozemního moře. Na Erikouse budeme mít možnost vyjít na vyhlídku s krásným výhledem na ostrůvek i na protilehlé pobřeží Korfu. Též tady bude dostatek času na koupání či návštěvu místní taverny. V odpoledních hodinách vyplujeme zpět ke Korfu. Po cestě poplujeme kolem úchvatných skal v oblasti Capo Drastis, podél romantické pláže Loggas a též světoznámého Canal d´Amour v Sidari.

Orientační čas:  09.30 hod až 17 hod       

Cena:  28,0 EUR, dítě 14,0 EUR

Poznámka:  pokud není uvedeno jinak, dítě je ve věku 4 - 12 let, děti do 4 let bez nároku na místo v buse zdarma.
   
   

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?