Otevírací doba: PO-PÁ 9:00-17:00

EMAIL: datour@datour.cz

466 413 650

466 413 650

Individuální výlety Korfu

Achillion

Zámeček rakouské císařovny Sissy se nachází cca 7 km od Kerkyry, je zdobený množstvím soch a v jeho zahradách najdete spoustu krásných zákoutí a teras, které pokračují až k hlavní cestě a k moři.

Vidos

Je tzv. " Myší ostrůvek " a nachází se nedaleko hlavního města, dostanete se na něj asi po 10ti minutové plavbě rybářskou loďkou. Můžete si zde užít chvilku klidu nerušeni davy lidí, vykoupat se a případně posedět v místní taverně.

Bella Vista a Paleokastritsa

Místo s kouzelnými zátokami, písečno-oblázkovými plážemi a tyrkysovým mořem, Za návštěvu stojí také klášter ze 13.století tyčící se nad letoviskem a vyhlídka Bella Vista.

Vyhlídka Afionas

Malebná vesnička se spoustou krásných zákoutí se nachází na kopci mezi letovisky Agios Georgios a Arillas, ze kterých se sem můžete vypravit i pěšky. Oblíbená je túra na Porto Timoni. Najdete zde i několik taveren s nádhernými výhledy do okolí a na moře.

Mys Drastis

Jedinečné strmé útesy a jílové skály klesající do moře. K mysu se dostanete zhruba po 20ti minutové procházcez vesničky Peroulades, případně můžete nechat zaparkované auto přímo i na plácku nad mysem.

Hora Pantokrator

Nejvyšší hora patří se svou výškou 906 m k dominantám ostrova a pokud překonáte náročné, několikakilometrové stoupání, bude vás čekat dechberoucí výhled na všechny strany ostrova.

Palia Perithia

Místo na severní straně ostrova, kterému se přezdívá " vesnička duchů ", pochází ze 14. století  a dnes zde celoročně žije pouze asi 15 obyvatel. Při prozkoumávání zarostlých cest a rozpadajících se domků a kostelů se rázem ocitnete v dobách dávno minulých.

Jezero Antiniotis

druhé největší jezero na Korfu leží nedaleko letoviska Acharavi a dostenete se k němu příjemnou procházkou převážně po pláži, odkud můžete pozorovat  výhledy na albánské pobřeží, které se zdá být na dosah.

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?